ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا

اتباع ایرانی که قبلاً با ویزای توریستی در کانادا هستند، تا 28 فوریه 2024 واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد رایگان هستند. مجوز کار معروف به "مجوز کار آزاد" به شما امکان می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

دو نوع ویزای توریستی کانادا وجود دارد: ویزای یکبار یا یک بار ورود و ویزای چند بار ورود.

والدین شهروندان کانادایی و مقیم دائم نیز می توانند با سوپر ویزای کانادا که یک ویزای چند بار ورود است به کانادا سفر کنند.

ویزای سینگل

مجوز ورود واحد با اعتبار شش ماه

تنها یک بار با یک ویزا اجازه ورود به کانادا را دارید. به عنوان مثال، یک ویزا برای یک سفر رسمی توسط نمایندگان دولت، شرکت در یک کنفرانس یا شرکت در یک رویداد منحصر به فرد در این کشور اعطا می شود. اگر می خواهید پس از ترک کانادا دوباره به این کشور سفر کنید، باید برای ویزای جدید اقدام کنید.

سوپر ویزا

ویزای توریستی والدین برای کانادا

والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و مقیم دائم کانادا می‌توانند به لطف سوپر ویزای کانادا، ویزای چند بار ورود که تا ده سال مناسب است، بدون نیاز به تمدید وضعیت خود، چندین بار وارد کانادا شوند. تمام سال با فرزندان و نوه های خود در آنجا زندگی می کنند.

ویزای مولتی

ویزای کانادا با چندین ورودی به مدت پنج سال

ویزای پنج ساله، ده ساله یا حتی یک ماهه با چندین بار ورودی برای کانادا ممکن است قبل از انقضای پاسپورت اعطا شود. تا زمانی که ویزای مولتیپل کانادا شما هنوز معتبر است - معمولاً برای ایرانیان پنج سال - شما اجازه دارید چندین بار وارد کانادا شوید و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشید.

تایید افسر مهاجرت برای دریافت ویزای توریستی کانادا که به منزله مجوز برای بازدید از این کشور نیست، ضروری است.

دلایل ریجکت ویزای توریستی و مراحل درخواست مجدد

ویزای توریستی کانادا ممکن است به دلایل مختلفی ریجکت شود که در ادامه به تعدادی از مهمترین دلایل آن اشاره می‌کنیم:

 • هدف نامشخص از سفر به کانادا
 • دارایی و اموال ناکافی در کشور مبدا
 • ارائه مدارک ناکافی یا ناقص و مبهم
 • وضعیت شغلی ناپایدار متقاضی در کشور مبدا
 • عدم تناسب بین مدت اقامت در کانادا و میزان تمکن مالی ارائه شده
 • عدم داشتن سابقه سفر
 • عدم ارائه مدارک کافی از فرد دعوت کننده
 • عدم توانایی مالی کافی فرد دعوت کننده 
 • عدم داشتن سلامت جسمی
 • داشتن سوء پیشینه
 • قانع نشدن آفیسر از برگشت متقاضی به کشور خود

اگر درخواست شما برای ویزای توریستی به هر یک از دلایل ذکر شده رد شد، می توانید دوباره به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. با این حال، حل کردن مسائل پرونده خود با توجه به مشاهدات افسر قبل از اینکه شانس خود را یک بار دیگر امتحان کنید، سودمند و مفید است. در غیر این صورت، اگر الزامات و مدارک پشتیبانی خود را تغییر ندهید و به مشکلات موجود در پرونده رسیدگی نکنید، درخواست شما یک بار دیگر رد خواهد شد.

تبدیل و تمدید ویزای توریستی کانادا

قبل از تبدیل ویزای توریستی کانادا به نوع دیگری از ویزا مانند ویزای کار، تحصیل یا اقامت دائم، اهداف بلند مدت خود را در نظر بگیرید. در مورد حرکت بعدی خود پس از ورود به کانادا با دقت و در آمادگی فکر کنید زیرا ممکن است خانه خود را بفروشید و به قصد اقامت به اینجا بیایید یا ممکن است از موقعیت خود در کشور خود استعفا دهید. اگر در کانادا پیشرفت نکنید، بازگشت به کشورتان برای شما دشوار خواهد بود.

تبدیل و تمدید ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا را می توان به ویزاهای دیگر مانند ویزای کار، تحصیل یا اقامت دائم تبدیل کرد، اما قبل از انجام این کار، استراتژی بلند مدت خود را در نظر بگیرید. پس از ورود به کانادا با دقت و در آمادگی در مورد مهاجرت آینده خود فکر کنید زیرا ممکن است خانه خود را بفروشید و به قصد ماندن در این کشور و در نتیجه در این کشور وارد این کشور شوید. اگر در کانادا پیشرفت نکنید، بازگشت به کشور برای شما چالش برانگیز خواهد بود.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی

پیش نیازهای خود را برای پذیرش در دانشگاه های کانادا از قبل تحقیق کنید تا ببینید آیا پس از دریافت ویزای توریستی در کانادا، شرایط تغییر آن به ویزای تحصیلی کانادا را نیز دارید یا خیر.

مهاجرت از طریق ویزای توریستی

امکان تغییر مستقیم ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا وجود ندارد، اما باید ابتدا ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار را از طریق یکی از روش های تحصیلی یا کاری دریافت کنید و پس از کسب شرایط لازم برای اقامت دائم اقدام کنید. اقامت در کانادا

ممکن است در شرایط خاصی قرار داشته باشید که مجبور باشید بیش از 6 ماه در کانادا بمانید، در این صورت باید حداقل یک ماه قبل از پایان دوره اقامت 6 ماهه خود برای تمدید ویزای بازدید کننده خود از داخل کانادا اقدام کنید. . به این رکورد، رکورد بازدید کننده می گویند.

سوپر ویزای 10 ساله والدین

والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و مقیم دائم کانادا می‌توانند به لطف سوپر ویزای کانادا، ویزای چند بار ورود که تا ده سال مناسب است، بدون نیاز به تمدید وضعیت خود، چندین بار وارد کانادا شوند. تمام سال با فرزندان و نوه های خود در آنجا زندگی می کنند.

این ویزا با ویزای اسپانسرشیپ کانادا و ویزای توریستی کانادا متمایز است. همچنین به عنوان ویزای خانواده، ویزای والدین یا ویزای والدین کانادا نیز شناخته می شود.

 

اثبات تمکن مالی در سوپر ویزای کانادا ۲۰۲۲

برای درخواست ویزا، فرزند یا نوه شما باید حداقل درآمد یا LICO داشته باشد. اصطلاح "Low Income Cut-off" (LICO) به حداقل درآمد مورد نیاز برای رسیدن به خط فقر در مناطق شهری کانادا اشاره دارد. در صورتی که درآمد فرزندان یا نوه های شما کمتر از مقدار پولی باشد که در جدول Lyco نشان داده شده باشد، درخواست ویزای شما رد می شود.

مقدار Lyco بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است و دولت کانادا سالانه آن را اعلام می کند.

تعداد افراد خانواده در محاسبه مبلغ لایکو

برای مشخص شدن حداقل درآمد فرد دعوت کننده طبق جدول لایکو، باید تمام افراد خانواده را در نظر بگیرید که شامل:

 • میزبان یا دعوت کننده (فرزند/ نوه)
 • همسر یا نامزد فرزند/ نوه
 • فرزندان وابسته فرزند/نوه
 • هر فردی که فرزند/نوه شما قبلا حمایت مالی او را بر عهده گرفته و هنوز توافق آن پا برجا است.
 • خود شما به عنوان والدین یا پدربزرگ، مادربزرگ فرزند یا نوه‌تان
 • همسر یا نامزد خود شما (در ازدواج مجدد)

امیر متاهل است و یک فرزند دارد. همه آنها ساکن کانادا هستند. تحت سوپر ویزا کانادا، او قصد دارد والدینش را به خانه اش دعوت کند. طبق جدول لایکو، او باید حداقل درآمد را برای پنج نفر از جمله همسر، فرزند و والدینش در نظر بگیرد.


سوپر ویزا شامل فرزندان وابسته والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ نمی شود. آنها باید در عوض برای ویزای بازدید کننده اقدام کنند. هر بار که وارد کانادا می شوند، اجازه اقامت حداکثر شش ماه با ویزای مهمان را دارند.

اکنون که از تعداد افرادی که در محاسبه مبلغ لایکو باید در نظر بگیرید مطلع شدید، درآمد مورد نیاز دعوت کننده (بچه یا نوه) را مطابق جدول لایکو و متناسب با تعداد خانواده ذکر خواهیم کرد. اعضا در سال 2022

 

درآمد لازم برای دعوت کننده سوپر ویزا کانادا

تعداد اعضای خانواده حداقل درآمد مورد نیاز طبق LICO
(دلار کانادا)
۲ نفر ۳۲,۲۷۰ دلار
۳ نفر ۳۹,۶۷۲ دلار
۴ نفر ۴۸,۱۶۷ دلار
۵ نفر ۵۴,۶۳۰ دلار
۶ نفر ۶۱,۶۱۳ دلار
۷ نفر ۶۸,۵۹۸ دلار
بیش از ۷ نفر (به ازای هر فرد دیگری، این مبلغ اضافه شود) ۶,۹۸۵ دلار

 

سوپر ویزای کانادا که به عنوان ویزای دیدار طولانی مدت خانواده نیز شناخته می شود، یک ویزای چند ساله از نوع مولتی ویزا کانادا است که حداکثر اعتبار آن 10 سال است و به پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و والدین واجد شرایط اجازه می دهد تا دو سال در کانادا بمانند. بدون نیاز به ترک در سفر اولیه. با این حال، آنها اجازه ندارند در سفرهای بعدی بیش از شش ماه متوالی در کانادا بمانند. ویزای توریستی کانادا مانند این نیست.

والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که ویزای اقامت موقت (TRV) برای ورود به کانادا ضروری است و می‌خواهند پس از شش ماه بدون نیاز به درخواست مجدد برای ویزای TRV آزادانه در این کشورها سفر کنند، باید این ویزا را انتخاب کنند. در کانادا، شما آزاد هستید که در آن جا زندگی کنید.

 

نحوه پذیرش سوپر ویزای کانادا

برای اخذ ویزای والدین کانادا لازم است ابتدا درخواست خود را به صورت آنلاین برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید: 

 

مراحل اخذ سوپر ویزای کانادا

۱. تمام مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. 

۲. وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید.
از بین گزینه‌های موجود، بر روی گزینه Apply for a Super Visa کلیک کنید.

۳. در صفحه وارد شده گزینه How to Apply را انتخاب کنید.

۴. سپس در صفحه جدید در قسمت Apply for a Super Visa بر روی گزینه Sign Up and apply کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Sign and apply وارد صفحه زیر می‌شوید و باید با توجه به شرایط خود یک گزینه را انتخاب کنید:

۵. در این مرحله اکانت بسازید و به سوالات اپلیکیشن پاسخ دهید.

پس از اینکه یکی از گزینه‌های visitor visa را در مرحله قبل انتخاب کردید، شما به پورتال جدید هدایت می‌شوید. لازم است در این قسمت آدرس ایمیل و پسورد پیشنهادی خود را وارد کنید و اکانت بسازید. 

پس از ورود به اکانت لازم است به سوالات اپلیکیشن پاسخ دهید و در پاسخ سوال ?why do you need a visa گزینه To visit my children or grandchildren for more than 6 months را انتخاب کنید:

۶. فرم‌های اپلیکیشن را دانلود و پر نمایید و سپس در جای مورد نظر آپلود کنید.

بر اساس پاسخ‌هایی که وارد می‌کنید، یک سری فرم و لیست مدارک برای شما باز می‌شود. لازم است فرم‌ها را پر کرده، و همراه با دیگر مدارک لازم آنها را در جای مناسب خود آپلود کنید. 

۷. هزینه اپلیکیشن و انگشت نگاری را پرداخت و آن را سابمیت کنید.

اگر طی ۱۰ سال گذشته انگشت نگاری کانادا را انجام نداده باشید، لازم است در این مرحله هزینه بیومتریک کانادا را پرداخت کنید.

۸. از یکی از مراکز VAC وقت انگشت نگاری بگیرید و پروسه بیومتریک کانادا را انجام دهید. 

به دلیل نبودن سفارت کانادا در ایران باید از یکی از مراکز درخواست ویزا یا همان VAC زیر نظر سفارت کانادا وقت انگشت نگاری بگیرید. می‌توانید یکی از کشورهای همسایه ایران را برای این کار انتخاب کنید.

۹. تبریک می‌گوییم، ویزا شدید.

پس از چند ماه بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا، سرانجام جواب ویزای خود را دریافت می‌کنید. اگر جواب مثبت بگیرید، جای بسی تبریک دارد!

۱۰. پاسپورت خود را برای درج لیبل ویزا به یکی از مراکز وک زیر نظر سفارت کانادا ارسال و پیکاپ ویزای کانادا را انجام دهید.

یا خودتان پیک آپ ویزا را انجام دهید یا از یکی از آژانس‌های معتبر مانند آبرنگ سفر بخواهید تا کار پیکاپ ویزای شما را انجام دهند.

 

مدت زمان اعتبار سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزای کانادا که معمولاً به عنوان ویزای 10 ساله کانادا شناخته می شود، تا 10 سال قابل استفاده است. شما مجاز هستید در این مدت بارها وارد کانادا شوید، به مدت پنج سال (بر اساس قانون جدید) در آنجا بمانید و با فرزند یا نوه خود در آنجا اقامت کنید.

 

مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا

طبق سایت اداره مهاجرت کانادا در حال حاضر مدت زمان بررسی پرونده‌های ویزای پدر و مادر کانادا ۱۱۵ روز و در حدود ۴ ماه است.

البته این مدت زمان بسته به تعداد زیاد درخواست‌ها و یا کشوری که از آنجا درخواست می‌دهید ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

 

دلایل رد شدن سوپر ویزا کانادا

بسته به نظر آفیسر اداره مهاجرت کانادا ممکن است پرونده ویزای خانواده کانادا به دلایل مختلفی رد شود ولی معمولا دلایل زیر باعث ریجکت شدن پرونده می‌شود:

 • کافی نبودن میزان درآمد شخص دعوت کننده طبق جدول لایکو
 • عدم ارائه مدارک کافی از شخص دعوت کننده
 • عدم تناسب بین مدت اقامت در کانادا و میزان تمکن مالی ارائه شده
 • هدف نامشخص از سفر
 • عدم داشتن وابستگی کافی فرد دعوت شده در کشور خود
 • ارائه مدارک ناقص یا اشتباه 
 • عدم سلامت جسمانی

 

ویزای توریستی کانادا

با ویزای توریستی یا توریستی کانادا می توانید برای دیدن خانواده و دوستان، تفریح ​​و دیدن مناظر به کانادا بیایید. این ویزای چند بار ورود حداکثر ده سال اعتبار دارد. برخلاف سوپر ویزای کانادا، شما فقط مجاز به اقامت در این کشور به مدت 6 ماه در هر زمان هستید.

قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

چک لیست ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

۱- بلیت بخرید
۲- چمدان هایتان را ببندید.
۳- محل اقامت موقت رزرو کنید.
۴- مدارک مورد نیازتان را چک کنید.

حالا که ویزای کانادا دارید. به شما تبریک می گویم. البته مشکلات شما هنوز وجود دارد، اما اکنون از نوع دیگری هستند. شما در حال حاضر نگران خود روش مهاجرت هستید و بدیهی است که بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد. ما می توانیم کاملاً با شما ارتباط برقرار کنیم زیرا این تجربه را نیز پشت سر گذاشتیم.

 

تمام محدودیت‌های سفر به کانادا برداشته شد

کانادا اعلام کرد که تمام محدودیت‌های ورود به کانادا در دوران پاندمی کرونا از تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۲ برداشته می‌شود. بدین ترتیب مسافران:

 • الزامی به ارائه کارت واکسن ندارند؛ یعنی مسافران واکسینه نشده نیز می‌توانند به کانادا سفر کنند.
 • الزامی به ثبت مدارک در اپلیکیشن ArriveCan ندارند.
 • الزامی به انجام تست کرونا قبل از سفر و هنگام ورود به کانادا ندارند.
 • الزامی به قرنطینه ندارند.
 • الزامی به زدن ماسک در هواپیما ندارند.

 

کارهایی که قبل از ورود به کانادا باید انجام دهید

 

۱. پاسپورت خود را برای درج ویزا پیکاپ کنید

پس از اعطای ویزای شما، نامه ای برای شما ارسال شد که در آن به شما دستور داده شد که پاسپورت خود را به سفارت کانادا یا یکی از VOC (مراکز پردازش ویزا) ارسال کنید. برای مطالعه تمام مراحل و مشخصات این کار به صفحه پیکاپ ویزای کانادا مراجعه کنید.

 

۲. بلیت بخرید

هنگام خرید یک سفر، مطمئن شوید که زمان کافی برای ارسال نامه های مهاجرتی در زمان استراحت پروازهای کانادا به خود اختصاص دهید. فرض کنید به ونکوور می روید. پرواز شما ممکن است از ونکوور بلند شود و ابتدا در مونترال فرود آید. مونترال محل صدور مدارک مهاجرتی شما خواهد بود. بنابراین، حداقل 3 ساعت بین پروازهای کانادا فاصله بیندازید.

 

۳. چمدان ها را ببندید، وقت سفر به کاناداست

شما دوران جذابی را تجربه می کنید. احتمالاً دارید بسیاری از دارایی های خود را جمع می کنید و برای شروعی جدید آماده می شوید.

اگر به کتاب های خود فکر می کنید و در مورد آوردن آنها به کانادا بحث می کنید، باید عروسک دوران کودکی یا ظرفی داشته باشید که بسیار دوستش دارید. ما به شما اجازه می‌دهیم راه‌حل آن را تعیین کنید.

لیست موارد ممنوعه و دستورالعمل های غربالگری فرودگاه را در نظر داشته باشید.

 

نسخه و هر دارویی را در چمدان دستی خود نگه دارید. به منظور نشان دادن این نامه به پزشک کانادایی خود در کانادا در حالی که تحت درمان هستید، از پزشک خود بخواهید نامه ای بنویسد که شرح حال شما را شرح دهد.

مراقب باشید داروهای گیاهی جزو اقلام ممنوع الورود به کانادا نباشند. از وبسایت CBSA اقلام مورد نظرتان را چک کنید.

 

چه مقدار پول می توانید وارد کانادا کنید؟ هر چقدر که دوست دارید پول بیاورید تنها چیزی که مهم است این است که اگر بیش از 10000 دلار کانادایی در اختیار دارید، باید مبلغ دقیق را روی کارت اظهارنامه (یا در کیوسک) بنویسید. لطفاً توجه داشته باشید که مقررات ممکن است در فرودگاه مبدأ شما متفاوت باشد. به عنوان مثال، در برخی کشورها، برداشت نقدی بیش از یک مقدار مشخص ممنوع است.

تجربه امید از آوردن پول نقد به کانادا

وقتی به فرودگاه ونکوور رسیدم، در کارتی که در خط هوایی به من دادند، بیش از 10000 دلار در اختیار داشتم. من واقعاً معتقد بودم که بیش از 10000 دلار در اختیارم نیست. زمانی که به کیوسک دوم رسیدم برای جستجوی دقیق تر به پیشخوان افسران هدایت شدم. احساس اضطراب کردم. پلیس کاملا رسمی و خشک بود. پوزخندی که لبخند نیست پرسید چقدر پول داری؟ من به کمتر از 10000 دلار اشاره کردم. او به طور خاص چه گفت؟ من پاسخ دادم که مطمئن نیستم. گفت هر چه پول نقد داری روی این میز بگذار. ارز کانادایی را روی میز گذاشتم که 9850 دلار ارزش داشت. پرسید پول دیگری نداری؟ من مخالفت نمودم. آیا از کشورهای دیگر پول ندارید؟ او گفت. یادم آمد مقداری تومان و یورو هم دارم. سکه ها را روی میز گذاشتم و باورم نمی شد که او حتی سکه ها را یکی یکی در اینترنت تایپ کرده بود و همه آنها را به دلار کانادا اضافه کرده بود که به 10200 دلار رسید. من واقعا شگفت زده شدم. در اصل، او به من 250 دلار جریمه داد که من آن را در یک باجه جانبی پرداخت کردم. تجربه مثبتی بود. از همان روز این حادثه را به همه گفتم.

 

بدون سیگارتان دوام نمی‌آورید؟‌ تا سقف ۲۰۰ نخ سیگار مجاز هستید به کانادا بیاورید. اگر دلتان برای قلیان تنگ می‌شود هم نگران نباشید. تا سقف ۲۰۰ گرم می‌توانید تنباکو وارد کانادا کنید.

 

شما مجازید محصولات غذایی زیر را به کانادا بیاورید:

 • نان، شیرینی‌جات و شکلات
 • میوه و سبزیجات خشک شده، منجمد یا کنسرو شده تا سقف ۲۰ کیلوگرم
 • ادویه جات، چای و قهوه
 • شیر خشک
 • آجیل و خشکبار و لواشک و تنقلات

ورود چه چیزهایی به کانادا ممنوع است؟
آوردن این مواد خوراکی را توصیه نمی‌کنیم:

 •  محصولات لبنی
 • گوشت و ماهی و مرغ
 • سوسیس و کالباس
 • دانه هایی که کاشت می‌شوند

اگر مواد خوراکی غیر مجاز وارد کنید جریمه می‌شوید:

 • تخلف جزئی: ۵۰۰ دلار
 • تخلف جدی: ۸۰۰ دلار
 • تحلف خیلی جدی: ۱,۳۰۰ دلار
 

اگرچه آوردن حیوانات خانگی به کانادا خلاف قانون نیست، اما الزامات قانونی خاصی وجود دارد. حیوانات نیازی به ریزتراشه ندارند. داشتن کارت واکسیناسیون فعلی و مورد تایید دامپزشکی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی نوشته شده باشد، کافی است.

 

اگر بیشتر از حد مجاز بار دارید قوانین پرداخت اضافی را در وبسایت ایرلاین مطالعه کنید و آمادگی پرداخت در فرودگاه را داشته باشید.

 

4- محل اسکان موقت رزرو کنید

زندگی در یک کشور خارجی یک تجربه جالب اما منحصر به فرد است. هنگام رزرو خانه یا اقامتگاه، تعدادی معیار باید در نظر گرفته شود. در نتیجه، صرف زمان کافی در تحقیقات خود ضروری است.

مهم: قبل از سفر به کانادا نباید قرارداد اجاره بلندمدت امضا کرد. مشاهده دقیق ملک و صاحبخانه می تواند به جلوگیری از مشکلات احتمالی در آینده کمک کند.

خانه دانشجویی
دانشجویان بین المللی ممکن است بتوانند در محوطه دانشگاه در برخی از دانشگاه های کانادا زندگی کنند. این مستلزم آن است که درخواست ها از ماه ها قبل ارسال شود. در سایت دانشگاه ها اطلاعاتی در مورد این پرونده وجود دارد.

 

5- مدارک ورود به کانادا را چک کنید

 • پاسپورت معتبر (حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد)
 • ویزای معتبر روی پاسپورت 
 • نامه POE (این نامه پس از تایید استادی پرمیت روی اکانت شما قرار می‌گیرد)
 • نامه پذیرش معتبر دانشگاه 
 • نامه CAQ (برای استان کبک)
 • پول کافی برای تامین هزینه های شما (رسید موجودی پول در حساب کانادایی یا به همراه داشتن پول نقد مورد قبول است)
 • استادی پرمیت یا ورک پرمیت معتبر (در صورتی که قبلا یکی از این ها را داشتید و از کانادا خارج شدید)
 • آدرس دقیق محل اقامت در کانادا درصورتی‌که از قبل رزرو شده
 • تلفن و آدرس یک معرف در کانادا (موکلین ویزاکانادیا می‌توانند در صورت پرسش آفیسر و نداشتن اقوام یا دوست در کانادا آدرس و تلفن دفتر ویزاکانادیا در کانادا را ارائه کنند)

 

لیست کارهای شما در فرودگاه

 

۱. اولین کیوسک بازرسی

در فرودگاه های شلوغ کانادا، کیوسک های ساده ای برای چک این وجود دارد. تصویر یکی از این کیوسک ها را در زیر مشاهده کنید. فرودگاه هر کیوسک نیز در بالای آن مشخص شده است. اگر قبلاً برنامه تلفن همراه CanBorder را دانلود کرده باشید و به سؤالات پاسخ داده باشید، بارکد را در اینجا اسکن خواهید کرد. اگر برنامه را نصب نکنید، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 • پاسپورتتان را اسکن کنید
 • عکستان را در دستگاه بگیرید
 • اثر انگشتتان را ثبت کنید (برای متقاضیان اقامت دائم)
 • پاسخ سوالات را بدهید. اگر بیشتر از ده هزار دلار کانادا، حیوان خانگی و محصولات غذایی دارید اعلام کنید.
 • رسید پرینت شده را تحویل بگیرید و به سوی افسر مرزی حرکت کنید و به او اعلام کنید که باید استادی یا ورک پرمیت بگیرید.

۲- چمدان هایتان را تحویل بگیرید

۳- اگر از شما خواسته شد که به سمت بازرسی گمرک بروید این کار را انجام دهید.

۴- به سمت اتاق immigration بروید. پس از دریافت پرمیت، اطلاعات روی آن را چک کنید. معمولا این عبارات روی استادی پرمیت کانادا هستند:

May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria, per paragraph R186(f), (v) or (w) and must cease working if no longer meeting these criteria

May work 20 hours per week off campus or full time during regular breaks if meeting criteria outlined in paragraph 186(v) of the Immigration and Refugee Protection Regulations

May accept employment on the campus of the institution at which registered in full-time studies

 

وقتی آفیسر از شما سوالی میپرسد، صادق باشید و با اعتماد به نفس پاسخ او را بدهید. آفیسرها طبق آموزش هایی که دیده‌اند لبخند نمیزنند و بسیار جدی برخورد می‌کنند. نگران نباشید و فقط واقعیت هر چیز را بگویید.

 

چک لیست پس از ورود به کانادا

 • سین نامبر بگیرید.
 • فکر افتتاح حساب بانکی در کانادا باشید.
 • برای خرید بیمه خدمات درمانی کانادا اقدام کنید
 • با نحوه خرید سیم کارت در کانادا آشنا شوید
 • در مرکز آموزشی که از آن پذیرش دارید ثبت نام یا انتخاب واحد کنید
 • با نحوه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا آشنا شوید
  • حمل و نقل عمومی ونکوور
  • حمل و نقل عمومی تورنتو
 • قوانین تمدید استادی پرمیت کانادا را مطالعه کنید
 • با قوانین رانندگی در کانادا آشنا شوید و گواهینامه کانادایی بگیرید
 • با نحوه اجاره خانه در کانادا آشنا شوید
 • وسایل خانه بخرید

اگر پس از ورود دچار شوک فرهنگی شدید نگران نباشید؛ طبیعی است. همچنین اگر در شرایط بحرانی قرار گرفتید، فوری با شماره ۹۱۱ تماس بگیرید.

 

وظایف شما پس از ورود به کانادا و مستقر شدن چیست؟‌

 • تاریخ انقضای مدارک مهاجرتی تان را چک کنید و سه ماه قبل از انقضای هر کدام برای تمدید برنامه ریزی کنید.
 • تاریخ کارت بیمه درمانی خود را چک کنید و یک ماه مانده به انقضا آن را تمدید کنید 
 • سر موقع انتخاب واحد کنید. 
 • هر سال یک بار حساب های مالیاتی تان را گزارش کنید. (مهلت گزارش هر سال میلادی تا پایان آوریل سال بعد میلادی) 
 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا را چک کنید. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید از طرح TR to PR ویزاموندیال استفاده کنید.
رفع ریجکتی ویزای کانادا
پیمایش به بالا